Święto pieczonego ziemniaka

Polska to kraj ziemniaczany. Zbiory ziemniaków w naszym kraju są jedne z największych na świecie. Choćby dlatego ziemniakom należy się święto. W związku z czym, już tradycją Szkole Podstawowej w Drążdżewie stało się tzw. Święto Pieczonego Ziemniaka.

Podobnie jak w latach ubiegłych, korzystając z uroków pięknej polskiej jesieni, zorganizowaliśmy na placu przed szkołą imprezę pod znakiem „ziemniaka”.

Nawiązując do ludowego zwyczaju świętowania w wielu wsiach podczas jesiennych wykopków ziemniaków nie tylko rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy ziemniaki i kiełbaski, ale mieliśmy też okazję aby wspólnie i miło spędzić czas.

Imprezę rozpoczęła Karolina Flak, która przedstawiła zebranym historię ziemniaka. Następnie uczniowie mieli szansę, aby zaprezentować swoje talenty wokalne i pisarskie. Dzieci przyniosły swoje „ziemniaczane cudaki”, którymi chętnie pochwalili się przed innymi.

Pomysłowość dzieci znowu okazała się zadziwiająca. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było kosztowanie wyśmienitych, pieczonych na ogniu kartofelków, których – jak u dobrych gospodarzy przystało – nie zabrakło dla żadnego uczestnika święta.

Justyna Zysk

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »