Wizyta w stolicy

W dniu 5 października br. uczniowie PSP w Rakach wraz z opiekunami byli na wycieczce w Warszawie. Był to dzień pełen wrażeń i niesamowitych atrakcji. Na początku dzieci odwiedziły Centrum Nauki Kopernik, gdzie miały możliwość zaobserwować przeróżne zjawiska fizyczne, chemiczne oraz muzyczne. Po dwugodzinnej „zabawie” w CNK uczniowie pojechali na obrzeża Warszawy do Powsina, aby tam podziwiać piękno natury. Podczas spaceru po kilkuhektarowym ogrodzie można było dowiedzieć się jak rosną i jakich warunków klimatycznych potrzebują rośliny, których nie można spotkać na co dzień. Następnie uczestnicy wycieczki wyruszyli na piękną Starówkę i pokonali kilkaset stopni schodów w wieży przy kościele św. Anny, aby podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego. Potem dzieci przeszły pod Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta McDonald’s. Zmęczone, ale szczęśliwe i bogate w wiedzę dzieci wróciły do Raków. Warto było zobaczyć stolicę, gdyż kryje ona wiele ciekawych miejsc. Magdalena Janowska PSP w Rakach

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »