Poznajemy Warszawę

Około godziny 13.30 rozpoczął się film „Mój biegun” w kinie Cinema City w Arkadii. Film ten to historia Janka Meli, najmłodszego zdobywcy dwóch biegunów. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt iż Janek to osoba niepełnosprawna. Film przedstawia historię rodziny Melów z serią tragicznych wydarzeń: śmierci młodszego syna oraz porażeniem prądem nastoletniego Jasia, w wyniku którego traci on nogę i rękę. To przepiękna opowieść o ludziach, którzy trwają razem pomimo tragedii i uczą się bolesne wydarzenia przekuwać w zwycięstwo.
O godzinie 20.00 rozpoczął się spektakl „Zemsta” w Teatrze Polskim. Na scenie uczniowie podziwiali polskie sławy, w roli Cześnika Raptusiewicza – Daniel Olbrychski, jako Rejent Milczek – Andrzej Seweryn, Papkin – Jarosław Gajewski, Podstolina – Joanna Trzepiecińska, Wacław – Paweł Krucz. Spektakl był podsumowaniem omawiania Zemsty na lekcjach języka polskiego.
Pełni wrażeń, wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

Uczestnicy wycieczki

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »