Wigilia gminnych jednostek OSP

Uroczystość rozpoczęła się występem grupy artystycznej z Raków, który wprowadził wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój. Następnie orkiestra strażacka z Pienic, z nowym kapelmistrzem na czele, zagrała kilka uroczystych kolęd, a na sam koniec zaskoczyła wszystkich wykonując jeden z utworów disco polo. Po występie głos zabrał Paweł Ruszczyński jako Wójt i Przewodniczący Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w jednej osobie, który złożył podziękowania przybyłym gościom i pracownikom Referatu Rozwoju i Promocji Gminy za pomoc w zdobywaniu funduszy na potrzeby straży, a strażakom za ich ofiarność i poświęcenie w ratowaniu życia ludzkiego i mienia podczas gaszenia pożarów, pomocy w ochronie środowiska po katastrofach i wielu innych niebezpiecznych sytuacjach. Wspólne spotkania to czas na podsumowanie minionego roku. Minutą ciszy wszyscy zebrani oddali cześć dwóm młodym druhom, Kuba i Pawłowi, którzy odeszli od nas w tym roku. Wójt podkreślił także znaczenie młodzieżowej pienickiej orkiestry strażackiej, wręczając im dyplom gratulacyjny wraz z finansowym „upominkiem”, deklarując swą pomoc w kolejnych latach. Po przemówieniu wójta wszyscy zaproszeni goście złożyli strażakom bożonarodzeniowe życzenia, jednocześnie podkreślali w swoich wystąpieniach duże zaangażowanie wójta w sprawy pożarnictwa i skuteczność w pozyskiwaniu na ten cel środków zewnętrznych. Zgodnie z tradycją, po podzieleniu się opłatkiem, wszyscy zasiedli do świątecznego stołu zastawionego tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, pełnej ciepła i radości.
Wójt gminy składa serdeczne podziękowania pracownikom GOK, paniom kucharkom i wszystkim tym, którzy przysłużyli się w przygotowaniu uroczystości.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »