Andrzejkowe wróżby

W czwartek 27 listopada 2014 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu uczestniczyli licznie w wieczorze andrzejkowym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski z opiekunami paniami Małgorzatą Czarnecką i Wandą Dziąbą, które dzielnie wspierali panowie Mariusz Bobiński i Andrzej Sierak.
Od początku imprezy rozbrzmiewała dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie w parach, grupkach lub solo podskakiwali radośnie w rytm muzyki. W sali obok przedstawiciele klas przygotowali różne zabawy i wróżby. Amatorów powróżenia sobie było wielu. Zabawa wzbudzała liczne komentarze i salwy śmiechu u uczestników i obserwatorów. Zwłaszcza jak trzeba było trafiać orzechami do celu albo zębami wyciągać z miski z wodą pływające tam jabłka. Wosku nie lano. Ale niewątpliwą atrakcją wieczoru okazała się specjalnie zatrudniona „prawdziwa cyganka”, do której przez całą imprezę ustawiała się tasiemcowa kolejka. A cyganka jak to cyganka – cyganiła pedagogicznie: „będziesz bardzo bogaty, ale musisz poprawić ocenę z matematyki żebyś mógł policzyć majętności”, albo „popłyniesz w podróż dookoła świata, ale dopiero jak zaczniesz porządnie się uczyć angielskiego”, „nie dostaniesz pały z kartkówki, ale tym razem musisz się trochę pouczyć”. Wielu chciało mieć pamiątkowe zdjęcie z cyganką, pytano o autografy i telefon kontaktowy do wieszczki. Na czas imprezy RSU uruchomiła sklepik ze słodyczami i napojami. Humory dopisywały wszystkim i nikt nie wychodził do końca zabawy – tyle się działo, że szkoda byłoby coś przeoczyć. A o tym co się komu wywróżyło jeszcze następnego dnia wspominano na szkolnych korytarzach.

Małgorzata Czarnecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »