Wydarzenia czerwcowe z Amelina

W dniu 01.06. br. w PSP w Amelinie, w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, odbył się festyn rodzinny. Rano pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia, a nauczyciele odśpiewali „Sto lat”. Potem młodsze dzieci udały się na boisko szkolne, gdzie zabawiał ich niezwykły gość – Kubuś Puchatek. Dzieci chętnie śpiewały, tańczyły, a nawet przytulały się do pluszowego przyjaciela. Natomiast starsi uczniowie, podzieleni na cztery grupy, wybrali się do lasu aby zagrać w podchody. Wszyscy uważnie szukali wskazówek i z ogromnym zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania. Następnie na boisku szkolnym maluchy przedstawiły część artystyczną dla mam, które gromko oklaskiwały swoje pociechy. Nie zabrakło wspólnych konkursów i oczywiście meczu.
Pogoda tego dnia dopisała, a wspólna zabawa na świeżym powietrzu dostarczyła wszystkim wiele radości.
W dniu 03.06. br. uczniowie wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Podczas podróży, dzięki pani pilot, uczestnicy wycieczki poznali ciekawe fakty na temat miejscowości, przez które przejeżdżali. Pierwszym punktem programu była wizyta w teatrze na przedstawieniu pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie mieli szansę zobaczyć na własne oczy sprzęt wojskowy na wystawie plenerowej, jakiego używali żołnierze podczas wojen i ważnych historycznych bitew. Podziwiać można było m. in.: czołgi, działa, armaty, rakiety, wyrzutnie rakietowe, amunicję oraz samoloty, śmigłowce i odrzutowce. Później uczniowie odwiedzili gmach Muzeum Narodowego, gdzie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa (klasy I – III) odbyła lekcję muzealną pt. „Świat rycerzy, księżniczek i świętych”, natomiast druga (klasy IV – VI) zgłębiła „Świat mitów”. Obie grupy miały do wykonania szereg zadań związanych z wybraną tematyką, a po intensywnej nauce podziwiały wspólnie dzieło Jana Matejki – imponujących rozmiarów „Bitwę pod Grunwaldem”. Ostatnim, ale chyba najbardziej emocjonującym punktem wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym. Dzięki temu, że uczniowie podążali trasą ekskluzywną, mogli zobaczyć szatnię i łaźnię piłkarską, miejsca spotkań z prasą, kaplicę wielowyznaniową. Uczniowie zwiedzili również wszystkie loże zarówno dla kibiców, VIP-ów jak i dziennikarzy. Ta wizyta dostarczyła wszystkim najwięcej emocji. Wieczorem, po dniu pełnym emocji przyszedł czas na powrót do domu. W drodze powrotnej wycieczkowicze posilili się w restauracji Mc Donald’s. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, około godziny 20:30 wszyscy wrócili pod szkołę, gdzie czekali na uczniów stęsknieni i rządni relacji rodzice.
W dniu 19.06. br. w szkole odbył się Konkurs z Języka Angielskiego, który wśród uczniów cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Był to pierwszy taki konkurs organizowany w szkole w Amelinie i został podzielony na 2 części.
Pierwsza, zatytułowana „Pocztówka z UK”, przeznaczona była dla uczniów klas I – III i wymagała od uczniów nie tylko umiejętności plastycznych, ale przede wszystkim znajomości symboli, zabytków i kultury Zjednoczonego Królestwa. Na konkurs wpłynęło 16 prac różnego formatu i wykonanych odmiennymi technikami. Wszystkie prace zostały poddane wnikliwej ocenie przez komisję konkursową, w skład której weszli: pani dyrektor -Bogusława Więcek, pani Barbara Dobrzyńska – nauczycielka plastyki i pani Anna Wosiak – nauczycielka języka angielskiego i organizator konkursu. W I części najlepsze wyniki zdobyli następujący uczniowie:

I miejsce – Oliwia Mroczkowska kl. III
II miejsce – Zuzanna Perzanowska kl. I
III miejsce – Daria Brzuzy kl. II
Druga część „Konkurs Wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”, przeznaczona dla uczniów klas IV – VI, była trudniejsza. Składał się na nią test wyboru 30 pytań, które zawierały zagadnienia dotyczące kultury, życia codziennego, historii, geografii, a także sztuki owego bogatego kraju. W tej odsłonie konkursu wzięło udział 10 uczniów. Najlepsze miejsca zdobbyli:
I miejsce – Maksymilian Trzeciak kl. VI
II miejsce – Natalia Ryłka kl. V
III miejsce – Patryk Mizerek kl. V

Wszyscy uczniowie biorący udział w obu częściach dostali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci teczek, notesów, smyczy do kluczy, linijek i pamiątkowych znaczków. Zwycięzcy dostali dodatkowo słowniki, notatniki, kredki, puzzle, ramki do zdjęć, obrazki i piórniki podarowane przez wydawnictwo Macmillan oraz organizatorów – PSP Amelin i panią Annę Wosiak.
W dniu 20.06. br. w Makowie Mazowieckim rozegrano zawody w mini piłce nożnej klas I-IV. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn, a rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Zawodnicy z Amelina zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ostatecznie kończąc zawody na II miejscu i ustępując tylko gospodarzom. W składzie drużyny wystąpili: Maciej Ryłka (b)- Jakub Kowalczyk, Kacper Kowalczyk, Piotr Perzanowski, Kacper Perzanowski, Marcin Rutkowski, Mikołaj Gwiazda. Wyniki przedstawiały się następująco:

SP Amelin – SP Gąsewo 3:0
SP Amelin – SP Szelków 0:0
SP Amelin – SP nr2 Maków Mazowiecki 1:2
SP Amelin – SP Krasnosielc 1:0
SP Amelin – SP Sypniewo 3:1

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »