Dzień Papieski

W dniu 16 października 2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krasnosielcu świętowano Dzień Papieski połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu szkolnego.
Następnie głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół Andrzej Maluchnik, który zwrócił się w szczególny sposób do uczniów klas pierwszych mówiąc m. in.: „Drodzy pierwszoklasiści przed Wami trzy lata nauki w gimnazjum. Musicie to wykorzystać, abyście byli dobrze przygotowani do wejścia w dorosłość. Uczcie się i wymagajcie od siebie jak najwięcej, a to zaowocuje w przyszłości.’’ Po przemówieniu dyrektora przedstawiciele klas pierwszych przystąpili do ślubowania na sztandar szkoły. Kolejną częścią apelu był przygotowany przez siostrę Agnieszkę Ciurzyńską montaż słowno – muzyczny, w którym udział wzięli uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie należący do Szkolnego Koła Patrona. Występom uczniów towarzyszyła prezentacja multimedialna poświęcona życiu Jana Pawła II.
Na zakończenie uroczystości uczniowie odśpiewali ulubioną pieśń Papieża „Barkę”.

Marzenna Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »