Dzień Postaci z Bajek

W listopadzie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Z tej okazji w dniu 13.11.2014 r. uczniowie klas 0-III przenieśli się do bajkowej krainy, w którą zmieniła się biblioteka szkolna. Głównymi sprawcami tych czarów były panie z Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu oraz szkolna biblioteka w Amelinie. Podczas spotkania uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach, w których musieli wykazać się znajomością treści bajek, tych najpopularniejszych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki na podstawie przeczytanego fragmentu książki lub piosenki. Miały też za zadanie przepędzić czarownicę rzucając w nią kulami z papieru, lub pomóc Kopciuszkowi przebrać groch z ryżem.
Wszyscy dobrze się bawili a przy okazji była to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Mądre bajki, nie tylko sprawiają radość, ale też kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Dzień Postaci z Bajek 3 Dzień Postaci z Bajek 4 Dzień Postaci z Bajek 1 Dzień Postaci z Bajek 2

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »