Upominki na Dzień Mamy zrobiliśmy sami

Zawsze można szybko kupić kwiatek, czekoladki, zaskoczyć nienagannym zachowaniem czy inaczej niż zwykle zorganizować mamie dzień. Ale nic tak nie rozczula serca matki jak samodzielnie wykonany drobiazg, skrzętnie ukrywany przez kilka dni w sekretnym miejscu i podarowany świtem, tuż po pobudce, jeszcze w piżamie i zaspaną buzią. Wtedy najcichsze „Kocham Cię mamo” nabiera mocy – wyciśnie łzy z każdych maminych oczu. Dlatego dzieciaki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu tak licznie wzięły udział w organizowanych przez Samorząd Uczniowski warsztatach plastycznych. Prawie 140 osób, podzielonych na 5 zespołów, wykonywało upominki dla mam według własnego projektu. Jedni wykonywali świece plastyczne z kolorowych kawałków parafiny tłoczonej na zimno. Z podobnej we właściwościach do plasteliny masy z pasją modelowali niepowtarzalne kolorowe cudeńka. Były uśmiechnięte serduszka, rumiane jabłka, wiewiórki, kwiaty, pieski, kotki i różne wymyślone potworki. Każde dziecięce dzieło zostało polakierowane i zapakowane w elegancką torebkę z okolicznościową zawieszką. Inne grupy dzieci z pasją wykonywały świece żelowe. Warstwy kolorowego piasku usypane w ozdobnym pojemniku dekorowano plażowymi ozdobami. Tu zagrzebany w piasku klapek, tam stercząca muszelka czy plażowa zabawka – miś lub piłka. Wszystko zalane kolorowym, pachnącym żelem. I jak przystało na upominek – również starannie zapakowane. Każdy starał się jak potrafił, żeby w godzinę uporać się z zadaniem. Obdarowane mamy, były zachwycone i wzruszone takimi niesamowitymi upominkami. A o to przecież chodziło.

Małgorzata Czarnecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »