VIII Gminny Konkurs Czytelniczy

W dniu 14 czerwca 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się finał VIII Gminnego Konkursu Czytelniczego – „W świecie baśni Andersena”. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV – VI ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie wybranej przez siebie baśni H. Ch. Andersena w formie komiksu. Czyli za pomocą obrazków, chmurek, wyrazów dzwiękonaśladowczych.

Na konkurs wpłynęło ponad trzydzieści prac ze szkół podstawowych w Amelinie, Drążdżewie, Krasnosielcu i Rakach. Prace oceniała komisja w składzie: Aldona Rusinek, Krystyna Wierzbicka–Rybacka i Justyna Kaczorek. Po wnikliwej analizie prac komisja konkursowa dokonała oceny prac i przyznała:

– Cztery miejsca I następującym osobom:

– Karolina Ochenkowska, kl. IV z SP w Drążdżewie,

– Natalia Wyszyńska, kl. IV z SP w Drążdżewie,

– Mateusz Bartosiewicz, kl. V z SP w Rakach,

– Klaudia Kowalczyk, kl. V z SP w Amelinie.

– Trzy miejsca drugie następującym osobom:

– Oliwia Gałązka kl. VI b z SP w Krasnosielcu,

– Łukasz Łukasik, kl. V z SP w Rakach,

– Mateusz Kuciej, kl. V z SP w Rakach,

– Trzy miejsca III następującym osobom:

– Magdalena Sobocińska, kl. IV b z SP w Krasnosielcu,

– Karol Gwiazda, kl. V z SP w Rakach,

– Olga Piotrowska, kl. V z SP w Rakach.

W imieniu komisji konkursowej prace skomentowała Krystyna Wierzbicka–Rybacka. Następnie Dyrektor Szkoły pani Anna Kardaś wręczyła dyplomy oraz nagrody książkowe. Pani Dyrektor podziękowała za udział w konkursie wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, a szczególnie pogratulował zwycięzcom.

A. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »