Rajd rowerowy „Dla Niepodległej”

15 czerwca 2018 r. uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie wraz z wychowawczynią wybrali się na rajd rowerowy. W związku z obchodzonym w tym roku 100-leciem odzyskania niepodległości hasło rajdu brzmiało „Dla Niepodległej”. O godzinie 9:00 wyruszyliśmy pod opieką rodziców w drogę. Pogoda tego dnia była piękna, słońce nas ogrzewało, zaś lekki wiatr chłodził. Trasa prowadziła przez Wólkę Drążdżewską, Raki i Przytuły. Miejscem docelowym było gospodarstwo państwa Doroty i Marcina Grabowskich w Drążdżewie Małym. Jadąc przez Raki skręciliśmy w stronę Papiernego Borku aby odwiedzić Miejsce Pamięci Narodowej zwane „Szubienicą”. Tam uczniowie wysłuchali krótkiej lekcji historii związanej z tym miejscem, gdzie zostali straceni żołnierze walczący w Powstaniu Styczniowym. Przypomnieliśmy, że patron naszej szkoły Edward Rolski był właśnie uczestnikiem walk powstańczych i zginął na Ziemi Drążdżewskiej. Na pomniku postawiliśmy znicz i minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którym jesteśmy wszyscy winni wdzięczność i hołd. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą drogę. Szczęśliwie dotarliśmy na miejsce, a tam czekało na nas palące się ognisko oraz mnóstwo smakołyków. Każde dziecko upiekło dla siebie kiełbaskę, a po posiłku dzieci rozegrały mecz. Następnie uczestnicy podzieleni na trzy grupy rywalizowali w integracyjnej grze „Państwa – Miasta”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością miast, państw, roślin, zwierząt, imion, rzeczy i potraw zaczynających się na określoną literę. Emocji było co niemiara, gdyż każda drużyna chciała wygrać. Rodzice czuwali nad poprawnością podawanych haseł, a wychowawczyni liczyła punkty. Zwyciężyła drużyna numer 2, ale nagrody otrzymali wszyscy. Były nimi bardzo smaczne lody. Około 12:30 podziękowaliśmy gospodarzom i szczęśliwie wróciliśmy do szkoły. W tym miejscu podziękowania należą się rodzicom, którzy sprawowali opiekę nad uczestnikami rajdu tj. pani Beacie Heromińskiej za utrwalanie naszego wyjazdu na zdjęciach, a także paniom: Elenie Dabioch, Sylwii Dudek, Dorocie Jurczewskiej, Grażynie Krajewskiej, Ewie Marchewka, Danucie Napierkowskiej, Agnieszce Żebrowskiej i Kamili Łada, która jadąc samochodem asekurowała naszą grupę. Państwu Grabowskim dziękujemy za gościnność. Tegoroczny rajd był udany, a dzieci bardzo zadowolone. Z pewnością za rok uczniowie już klasy IV wybiorą się na podobną wyprawę.

Wychowawczyni klasy III b

Elżbieta Szewczak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »