Dzień Patrona

Rok 2018 jest wyjątkowy. Obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości, a także 450 rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki patrona naszej szkoły. Przygotowując Dzień Patrona postanowiliśmy połączyć te dwie jakże ważne dla nas rocznice. 18 września odbyła się gra terenowa, w której udział wzięli uczniowie klas I-VIII podzieleni na 7 losowo wybranych grup. Grupowymi zostały dziewczęta z klasy VII i VIII. Rano poszczególne grupy zebrały się przed szkołą. Po wystąpieniu p. dyrektor i odśpiewaniu hymnu szkoły przewodnicząca SU złożyła symboliczną lilię na płycie upamiętniającej nadanie imienia naszej szkole. O godzinie 9.15 pierwsza grupa wyruszyła do pobliskiego lasu, kolejne wychodziły co 10 minut. W lesie przygotowanych było 7 baz, przy których należało wykonać przeróżne zadania, np. wykonać bukiet z darów lasu, rozwiązać historyczną krzyżówkę, ułożyć puzzle przedstawiające ważne dla Polski wydarzenia, wykonać z dostępnych materiałów flagę i kotylion. Uczniowie musieli też wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnością udzielania pomocy poszkodowanym. Za każde prawidłowo wykonane zadanie grupy losowały numery, które przyniesione zostały do szkoły. Po przerwie obiadowej rozpoczęła się druga część gry, która polegała na odszukaniu ukrytych na placu szkolnym numerów. Do każdego numeru przypisana była litera. Po odnalezieniu wszystkich liter wspólnie odszyfrowano hasło, które brzmiało: „Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska Polską była”. Na zakończenie odbyły się rozgrywki sportowe.

Tegoroczne obchody Dnia Patrona były zupełnie inne, ponieważ spędziliśmy ten dzień bardzo aktywnie. Pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie, idealnie, aby uczestniczyć w takim wydarzeniu.

Przewodnicząca SU – Ł. Klimkiewicz

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »