Wigilijne spotkanie Seniorów

Dnia 11 grudnia 2018 r. Seniorzy z Gminnego Klubu Seniora w Krasnosielcu mieli okazję spotkać się w GOK by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie wzajemnie serdeczne, świąteczne życzenia, wspólnie pośpiewać piękne, polskie kolędy. W lokalu Klubu zabrakło by miejsca dla wszystkich seniorów chętnych na spotkanie. Wcześniej jednak w samym Klubie stanęła choinka przyozdobiona papierowymi bombkami wykonanymi na zajęciach plastycznych przez nasze seniorki, podobnie jak świąteczne stroiki, które zajęły honorowe miejsce na stołach podczas opłatkowego spotkania. Na tradycyjną wieczerzę przybyło liczne grono Seniorów, a także zaproszeni goście – pracownicy UG z Wójtem Gminy – Panem Pawłem Ruszczyńskim, pracownicy GOPS, GOK. W świąteczny nastrój wprowadzili nas przemili, mali aktorzy, z Przedszkola w Krasnosielcu, którzy zaprezentowali nam wspaniałe przedstawienie jasełkowe. Utalentowane przedszkolaki otrzymały gromkie brawa i okolicznościowe upominki. Ten występ, to owoc nawiązanej niedawno współpracy naszego Klubu z miejscowym Przedszkolem. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie trwać jeszcze bardzo długo (Pani Dyrektor Przedszkola ma kolejne, ciekawe pomysły). Pan Wójt Gminy krótko podsumował funkcjonowanie Gminnego Klubu Seniora w pierwszym roku działalności, gratulował pomysłów i ich realizacji, życzył dalszej ciekawej pracy w następnym roku. Seniorzy w podziękowaniu za utworzenie Klubu i ogromną pomoc w realizacji różnych klubowych przedsięwzięć wręczyli Panu Wójtowi piękną, białą choinkę, wykonaną własnoręcznie przez członkinie klubu na zajęciach plastycznych. A potem było już wiele, wiele życzeń składanych sobie nawzajem przy łamaniu się opłatkiem. Ileż pozytywnych emocji zostało przekazanych w tym momencie trudno jest zmierzyć, ale widać było na każdym kroku wzajemną życzliwość ludzi, którzy wreszcie znaleźli swoje miejsce w Klubie.

Zgodnie z tradycją był też poczęstunek, składający się z różnych, bardzo smacznych wigilijnych potraw, przygotowanych przez same członkinie Klubu Seniora. Za to podawane były przez cztery młodzieżowe wolontariuszki ze szkoły średniej w Krasnosielcu (to również rezultat niedawno nawiązanej współpracy). A Panowie? Oni również pomagali bardzo chętnie w przewożeniu, przenoszeniu, sprzątaniu po Wigilii. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego Opłatkowego Spotkania należy się ogromne uznanie i do nich kieruję serdeczne podziękowania.

Oby takich radosnych, świątecznych dni w naszym życiu było jak najwięcej.

Urszula Dembicka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »