Andrzejkowe wróżby krasnosielckich seniorów

Czas ucieka, a szybkimi krokami zbliżała się „andrzejkowa” impreza. Na taką okoliczność Seniorzy poczynili wielostronne przygotowania: stroje, program rozrywkowy i oczywiście poczęstunek, aby uczestnikom spotkania nie zabrakło energii do wspólnego biesiadowania przy tradycyjnych wróżbach.

Tym razem wydarzenie połączyło działalność naszego Klubu Seniora z Kołem Gospodyń Wiejskich w Gąsewie. A dlaczego akurat z tym KGW? Otóż jest to rewanż za przemiłe spotkanie z członkiniami tego Koła na mecie letniego rajdu rowerowego Seniorów z Krasnosielca. Kolejni goście to panie z KGW Niesułowo, KGW Amelin i KR „Nowosielczanki”. Nie zabrakło też patronów tutejszego Klubu Seniora w osobach przedstawicieli Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społeczej. Wszystkich obecnych świetnie ubawiła inscenizacja przygotowana na podstawie scenariusza pani Urszuli Dembickiej, a przygrywający akordeon zachęcił nie tylko do radosnego śpiewania, ale również do wspólnych tańców. Debiutujący „aktorzy” mieli początkowo małą tremę, jednak odbiorcy swoją aktywnością spowodowali stopniowy zanik stresu. Odpowiednio dobrane kostiumy i rekwizyty umożliwiły realizację tradycyjnych wróżb i przepowiedni związanych
z wieczorem andrzejkowym. Finałem było wystąpienie gości z Gąsewa z własnym repertuarem pieśni i piosenek biesiadnych.

Zofia Beczak – Radomska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »