Szkolenie „Aktywna tablica”

We wtorek 21 maja 2019 roku nauczyciele pracujący w szkołach w Gminie Krasnosielc uczestniczyli w szkoleniu z zakresu wykorzystania TIK, tablic i monitorów interaktywnych w ramach programu „Aktywna Tablica”. Szkolenie odbyło się w Szkole Podstawowej w Drążdżewie. Poprowadził je p. Tomasz Durkacz -specjalista w zakresie wdrażania programu „Aktywna tablica”, właściciel firmy „Bez Kredy” – rozwiązania interaktywne dla edukacji. Szkolenie w sposób profesjonalny, przystępny i komunikatywny, a przy tym okraszony poczuciem humoru, z dużą dozą łagodności oraz cierpliwości ukazało jak ważne jest stosowanie w pracy technik multimedialnych. Uczestnicy w trakcie szkolenia nauczyli się, jak obsługiwać tablice interaktywne i monitory dotykowe oraz najbardziej przydatne funkcje w dołączonym do rozwiązań interaktywnych oprogramowaniu ClassFlow i wreszcie – jak łatwo przygotować pomoce dydaktyczne, możliwe do wykorzystania na tablicy i monitorze podczas zajęć z uczniami. Bliżej poznali nowoczesne oprogramowanie ClassFlow w teorii i w praktyce. Uczyli się tworzyć ciekawe lekcje z zastosowaniem bogatych zasobów internetowych, w tym filmów oraz publikować je w ogólnodostępnej sieci współpracy z innymi szkołami. Podczas szkolenia nauczyciele chętnie układali krzyżówkę, grę typu memory, tworzyli diagramy, fiszki, linię czasu, dopasowanie itp. Nauczycielom uczestniczącym w omawianym doskonaleniu przyjemność sprawiły poszczególne ćwiczenia, a jako że nauka nowych umiejętności połączona była z dobrą zabawą w sympatycznej atmosferze to wiadomo, że nabyta wiedza będzie nie tylko trwała, ale też chętnie wykorzystywana w praktyce, w trakcie zajęć z uczniami.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »