Amelin z drugim i trzecim miejscem w zawodach powiatowych w piłce nożnej

24.09 i 26.09 nasi chłopcy pojechali do Makowa Mazowieckiego, żeby powalczyć o tytuł mistrza powiatu w piłce nożnej. Jako pierwsi do rywalizacji we wtorek przystąpili chłopcy z klas IV –VI. Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 15 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Nasza szkoła trafiła do grupy D wraz SP Karniewo, SP Gąsewo i SP W Różanie.

Wyniki meczów grupowych:

SP Amelin – SP Karniewo 1:0 (bramka: Igor Mroczkowski)

SP Amelin – SP Gąsewo 3:1 (bramki: Paweł Zduńczyk i Igor Mroczkowski x2)

SP Amelin – SP Różan 3:1 (bramki: Patryk Mroczkowski, Paweł Zduńczyk i Igor Mroczkowski)

Z kompletem zwycięstw awansowaliśmy do ćwierćfinału:

SP Amelin – SP Czerwonka 5:2 (bramki: Paweł Zduńczyk, Wiktor Kowalczyk, Igor Mroczkowski x2 i bramka samobójcza)

W półfinale rywalizowaliśmy z SP w Szelkowie, która okazała się nieznacznie lepsza:

SP Amelin – SP Szelków 0:1

Pozostał nam mecz o 3 miejsce w którym po obu zespołach było widać zmęczenie. Po 16 minutach wynik był nadal nie rozstrzygnięty i trzeba było strzelać rzuty karne w których okazaliśmy się lepsi trafiając 3 razy natomiast jeden strzał z rzutu karnego świetnie wybronił Szymon Morawski. Dzięki niemu mogliśmy cieszyć się z brązowych medali ! Bardzo duży sukces naszej szkoły, biorąc pod uwagę fakt że byliśmy najmłodszą drużyną na zawodach (5 chłopców z III klasy !)

SP Amelin – SP Rzewnie 1:1 (bramka: Igor Mroczkowski) rz. Karne 3:2 (bramki: Igor Mroczkowski, Patryk Mroczkowski, Paweł Rutkowski)

Skład drużyny: Szymon Morawski – bramkarz, Igor Mroczkowski – kapitan, Patryk Mroczkowski, Paweł Rutkowski, Wiktor Kowalczyk, Paweł Zduńczyk, Wiktor Czarkowski, Artur Kowalczyk i Alan Budny.

W czwartek 26.09 do rywalizacji przystąpili chłopcy z klas VII – VIII. W Makowie zameldowało się 11 ekip podzielonych na 3 grupy.

Wyniki meczów grupowych, Grupa C:

SP Amelin – SP Młynarze 5:0 (bramki: Jakub Kowalczyk x3, Marcin Rutkowski, Kacper Ryfa)

SP Amelin – SP Krasnosielc 4:0 (bramki: Jakub Kowalczyk x3, Mikołaj Gwiazda)

SP Amelin – SP Różan 3:0 (bramki: Jakub Kowalczyk x3)

Półfinał:

SP Amelin – SP Karniewo 2:1 (bramki: Jakub Kowalczyk, Marcin Rutkowski)

Do finału awansowały 3 drużyny, a zwycięzca miał zostać wyłoniony systemem gier „każdy z każdym”

SP Amelin – SP Sypniewo 5:0 (bramki: Jakub Kowalczyk x2, Paweł Rynkowski, Marcin Rutkowski, gol samobójczy)

SP Amelin – SP nr 2 Maków Mazowiecki 0:0

SP nr 2 Maków Mazowiecki – SP Sypniewo 7:1

Tabela:

1. SP nr 2 Maków Mazowiecki 4 pkt bramki: 7:1
  2. SP Amelin 4 pkt bramki: 5:0
  3. SP Sypniewo 0 pkt bramki 1:12

Zabrakło bardzo niewiele by sięgnąć po złoto, przegraliśmy z Makowem gorszym bilansem bramek. Ostatecznie zajmujemy bardzo dobre 2 miejsce, na uwagę zwraca fakt że w całym turnieju straciliśmy 1 bramkę i nie przegraliśmy żadnego meczu

Skład drużyny: Maciej Ryłka, Damian Gołota – bramkarze, Jakub Kowalczyk – kapitan, Kacper Ryfa, Paweł Rynkowski, Marcin Rutkowski, Michał Żebrowski, Mikołaj Gwiazda, Karol Mroczkowski, Damian Żerański.