Dofinansowanie w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych.

W dniu 11.02.2008 r. zostały złożone do urzędu marszałkowskiego wnioski o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego i umundurowania dla OSP. Według oficjalnych informacji z całego Mazowsza wpłynęły 1204 wnioski na sumę ok. 48 milionów złotych. Dnia 16 czerwca Sejmik Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Krasnosielc dotację w wysokości 18 461 zł. Pomoc, którą udało się nam pozyskać kształtuje się w sposób następujący:
– Grabowo: 5 748 zł na zakup pompy szlamowej,
– Niesułowo: 5 748 zł na zakup pompy szlamowej,
– Pienice: 6 965 zł na zakup umundurowania i specjalistycznego przeciwpożarowego.

Wójt Gminy Krasnosielc
Andrzej Czarnecki