Święto pieczonego ziemniaka

Imprezą ściśle wpisaną w kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej w Drążdżewie jest „Święto Pieczonego Ziemniaka.” Pomimo kapryśnej pogody i przesuwanego kilkakrotnie terminu zabawy, udało nam się wspólnymi siłami przegonić chmury i zrealizować długo wyczekiwane święto.
Promienie słońca 1 października zaprosiły nas na teren przedszkolny, gdzie zabawie i wspólnej, choć sportowej, rywalizacji nie było końca. Na początku nasze uszy raczyły dźwięki wesołych piosenek, stworzonych jakże pomysłowo przez uczniów naszej szkoły. Każda z klas próbowała jak najlepiej zaprezentować stworzony przez siebie utwór. Wysiłki muzyczne młodych talentów zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Następnie zgodnie z promowaną przez nauczycieli wychowania fizycznego dewizą: w zdrowym ciele, zdrowy duch- rozpoczęliśmy konkurencje sportowe. Jak przystało na prawdziwą jesienną imprezę nie zabrakło takich konkurencji jak: rzut ziemniakiem czy wyścig w workach. Ku uciesze wszystkich uczniów to nauczyciele okazali się słabsi w przeciąganiu liny. Niemniej jednak brać nauczycielska zarzeka się, iż w przyszłym roku tak łatwo się nie podda. Główna atrakcją całego spotkania była oczywiście konsumpcja pieczonego ziemniaka.
Święto pieczonego ziemniaka dostarczyło mnóstwa radości nie tylko uczestnikom, ale i wszystkim obserwatorom.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »