11 listopada

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Amelinie aktywnie włączyła się w obchody 90. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W dniu 10 XI w budynku szkoły miała miejsce akademia podczas której uczniowie w bardzo obrazowy sposób, pokazali jak doszło do podziału Polski między Rosją, Prusami i Austrią.
11 listopada społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny sprawowanej w miejscowym kościele przez proboszcza ks. Szczepana Borkowskiego.
Podczas mszy uczniowie przedstawili program słowno – muzycznym o tematyce patriotycznej. W śpiew pieśni włączyli się wszyscy obecni, którzy nagrodzili uczniów gromkimi brawami.
Mszę św. uświetnili swoją obecnością strażacy oraz poczty sztandarowe z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Amelinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Niesułowie.