Pomóżmy kasztanowcom

Uczniowie klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Amelinie przyłączyli się do Drugiej Ogólnopolskiej Akcji ogłoszonej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Lasy Państwowe oraz Fundację Nasza Ziemia „Pomóżmy kasztanowcom”.
W sąsiedztwie naszej szkoły rośnie jeden kasztanowiec. Postanowiliśmy więc go ratować. Zapoznaliśmy się z informacjami dotyczącymi niebezpiecznego motyla, będącego zagrożeniem dla kasztanowców oraz sposobie walki ze szkodnikiem. Dowiedzieliśmy się, że jedną z metod ratowania kasztanowców przed szrotówkiem kasztanowiaczkiem jest systematyczne wygrabianie liści, w których gromadzą się larwy szkodnika oraz ich utylizacja. Dlatego w dniu 19 listopada, wyposażeni w sprzęt ogrodniczy oraz worki wraz z naszą wychowawczynią – Panią Beatą Skoroda, udaliśmy się do naszego drzewa. Grabiliśmy liście, wkładaliśmy je do worków, a następnie umieściliśmy je w kontenerze. Kontener został odebrany przez firmę wywożącą śmieci ze szkoły.
Mamy nadzieję, że dzięki tej pracy uda nam się uratować naszego kasztanowca.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »