„Chcecie wierzcie lub nie wierzcie…”

Uczniowie amelińskiej szkoły przygotowali legendę ze zbiorku „Legendy znad Orzyca” pt. „Jak ropucha za dobroć zapłaciła”. Przedstawiała ona losy biednej, ale dobrej dziewczyny, która ulitowała się nawet nad brzydką ropuchą. W krótkim czasie dobroć dziewczyny została nagrodzona. Popisy aktorskich umiejętności oceniała komisja, która doceniła talent i zaangażowanie młodych artystów. Nasza szkoła, również doświadczyła dobroci legendarnej ropuchy, za występ organizatorzy ufundowali dla nas wieżę HI – FI, która wzbogaciła wyposażenie szkoły w sprzęt audio. Warto dodać, że uczniowie z Amelina brali także udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach tego samego programu i zajęli czołowe miejsca: I miejsce – Miłosz Dobrzyński kl III II miejsce – Kamil Skoroda kl III III miejsce – Artur Larenta kl III i Małgorzata Stryjewska kl VI. Otrzymali oni nagrody rzeczowe: plecki, książki, maskotki. Ponadto ośmioro uczniów za udział w konkursie plastycznym otrzymało nagrody pocieszenia w postaci przyborów do rysowania. Szkoła w Rakach już po raz czwarty uczestniczyła w tej ciekawej formie krzewienia kultury i poznawania historii swojego regionu. W tym roku grupa teatralna „Raczki” przygotowała legendę pt. „Żywa woda”. Legenda została wybrana z tomiku opracowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury pt. „Bajki znad Wisły, Bugu i Narwi”. Opowiada o żywej wodzie, która przywraca zdrowie i życie. Po wodę tę wybrało się dwoje dzieci, by przywrócić zdrowie dziadkowi i uratować dzieci zamienione w kamienie. Przedstawienie w wykonaniu naszej grupy teatralnej dostało nagrodę za wspaniałą grę aktorską i ruch sceniczny. Uczniów przygotowywali opiekunowie grupy Agnieszka Mikulak i Krzysztof Czarnecki.
Projekt został sfinansowany z dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego i Starosty Ostrołęckiego.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »