Spotkanie z górnikiem

0-VI wraz z wychowawcami. Uczniowie po raz pierwszy na żywo mogli obejrzeć górnika w galowym stroju i porozmawiać z Nim o Jego 32-letniej pracy na stanowisku ratownika górniczego. Dzieci wysłuchały ciekawych informacji dotyczących tego zawodu, oglądały różnego rodzaju rekwizyty przywiezione przez gościa (medale, odznaczenia, podziękowania itp.). W trakcie spotkania Józef Górski był zasypywany różnymi pytaniami, ale najbardziej interesowało uczniów jak wyglądały akcje ratownicze pod ziemią, jakich sprzętów używano do ratowania życia górników, czy akcje zawsze kończyły się pomyślnie. Nasz gość opowiadał o osobistych odczuciach jakie towarzyszyły Mu podczas ratowania innych, a były to najpierw: strach i obawa czy zdąży w porę dotrzeć do poszkodowanych, później nadzieja i radość, że wszystko się udało.
Na zakończenie tej wspaniałej wizyty uczniowie i nauczycie zrobili sobie z p. Józefem pamiątkowe zdjęcie, podziękowali za przybycie i życzyli gościowi długich lat życia w zdrowiu. Hanna Biedrzycka

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »