„Mistrz Pięknego Czytania”

Było to dla nich ogromne wyzwanie, zważywszy na fakt, że ich starsi koledzy mają nieco dłuższe doświadczenie w czytaniu. Zanim jednak odbył się konkurs wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie przygotowane przez uczennice szkoły w Amelinie pod kierunkiem Pani Agaty Wilkowskiej. To była doskonała okazja do bliskiego spotkania z przesympatycznymi postaciami z wielu bajek. Jako pierwszy przed jury wystąpił Przewodniczący Rady Gminy – Tomasz Olszewik – oczywiście poza konkursem. W ślad za nim poszły przedszkolaki, a następnie uczniowie klas I – III. Swoje umiejętności zaprezentował również ks. Szczepan Borkowski. Emocje były niesamowite, a jury miało nie lada problem z wyborem „Mistrza Pięknego Czytania”, gdyż poziom był bardzo wyrównany. Nawet najmłodsi uczestnicy konkursu udowodnili, że potrafią czytać płynnie, z odpowiednią interpretacją i zrozumieniem tekstu. Jednogłośnie tytuł „ Mistrza Pięknego Czytania” przyznano Żanecie Skwiot – uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Rakach. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Rogala i Patryk Krzemiński. Jednak wszyscy uczestnicy eliminacji zasłużyli na nagrody, dlatego też zostały im wręczone piękne książki, dyplomy oraz smakołyki.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »