80 – lecie OSP w Grądach

Świętowanie rozpoczęło się w południe uroczystą Mszą św. w kościele w Krasnosielcu, koncelebrowaną przez dziekana Andrzeja Golbińskiego w asyście proboszcza Szczepana Borkowskiego. Po mszy, która odprawiana była w intencji wszystkich strażaków, poświęcono trzy pomocnicze wozy strażackie (dwa z nich wójt przekazał już wcześniej OSP w Wólce Drążdżewskiej i Woli po uprzednim remoncie). Następnie wszyscy zebrani udali się do Grądów, gdzie młodzi strażacy, adepci Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej złożyli uroczyste ślubowanie. Zaproszeni goście składali strażakom życzenia z okazji ich jubileuszu. Dodatkowo strażacy zostali obdarowani przez Mariana Krupińskiego i Mirosława Augustyniaka pilarkę, a radne powiatowe wręczyły im podarunek pieniężny. Były również medale za Zasługi dla Pożarnictwa, odznaki „Wzorowy Strażak” oraz dyplomy z a wieloletnią służbę. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie młode kobiety Izabela Mizerek i Aneta Cierlińska, które otrzymały dyplomy za współpracę z OSP. Na tym pięknym jubileuszu można było posłuchać koncertu orkiestry strażackiej z Pienic. Swój program zaprezentował zespół „Raczki”. Uczniowie wraz z nauczycielami potrafili doskonale rozbawić publiczność. Wszyscy zachwycali się przepysznym żurkiem i grochówką, które to zostały przygotowane prze KGW Z Niesułowa. Uroczystość zakończyła się zabawą taneczną , do której przygrywał zespół Maxim z Jednorożca.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »