Piknik zdrowego żywienia

Zadaniem klubu jest propagowanie zagadnień i nawyków związanych z czystością jamy ustnej, ciała i ubrania oraz bezpieczeństwa. Jednym z realizowanych w tym roku tematów było zdrowe odżywianie się. Poprzez wykorzystanie utworów znanych pisarzy, piosenek i odpowiednich rekwizytów dzieci dowiedziały się, że warunkiem sprawnego funkcjonowania naszego organizmu i zachowania zdrowia jest przestrzegania zasad właściwego odżywiania się czyli spożywania urozmaiconych pełnowartościowych pokarmów. Dowiedziały się również jaki wpływ ma żywienie na naukę i stan zdrowia. Poznały przyczyny porannego braku apetytu. W trakcie programu prezentowane były produkty spożywcze, które uczniowie mogli obejrzeć na wystawce. Przygotowano również gazetkę Jem kolorowo, na której zostały umieszczone hasła o zdrowym żywieniu np. Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo! lub Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy! To tylko przykłady wielu ,,zdrowych” haseł umieszczonych na gazetce.
Redakcja szkolna fot. K. Czarnecki

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »