Święto Ziemi w Rakach

W rolę Smerfów wcielili się uczniowie klasy VI i oczywiście był Gargamel, który eliksirem zatruł rzeczkę Smerfów. Dowiedzieliśmy się jakie skutki powoduje zanieczyszczenie rzek. Opowiadały o tym „przerażone” rybki. Po przedstawieniu uczniowie w dwóch grupach wiekowych kl. I – III i IV – VI wykazywali się wiedza o ekologii. Wybraliśmy „najlepszych” ekologów. „Ekologowie” otrzymali upominki od pani dyrektor Teresy Kaszuba. Następnie uczniowie praktycznie zadbali o czystość Ziemi. Wspólnie z nauczycielami wyruszyli posprzątać teren wokół i przy szkole. Po pracy przyjemności, czyli wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Święto Ziemi wszyscy spędzili przyjemnie i pożytecznie a świadomość ochrony przyrody pozostanie w pamięci na cały rok.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »