Teatrzyk kukiełkowy

Jednym z nich są zajęcia kółka artystycznego. W bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w nim uczniowie klasy I. Pod kierunkiem nauczycielki i wychowawczyni Barbary Kołodziejczyk, uczniowie śpiewali, tańczyli, malowali i uczyli się pięknej recytacji. W II semestrze z ogromnym zaangażowaniem pracowały nad teatrzykiem kukiełkowym pt. „Bajka o królewnie Malince”. Dzieci z czasie szkolnych wycieczek do teatru Lalki i Aktora w Łomży, (które są już tradycją w naszej szkole) głęboko przeżywały oglądane spektakle teatralne, z ogromnym zainteresowaniem oglądały prace przy tworzeniu lalek. Zainspirowane tym, co przeżyły i co zobaczyły, próbowały naśladować w swojej szkole i klasie. Wspólnie z wychowawczynią zaprojektowały i wykonały kukiełki oraz dekoracje do przedstawienia. Z napięciem czekały dnia, kiedy zaprezentują efekt swojej wspólnej pracy. 15 maja 2009 roku na ogólnoszkolnym spotkaniu rodziców, pierwszaki wystąpiły przed publicznością. Rodzicom bardzo podobało się przedstawienie. Popisy dzieci nagrodzili gorącymi brawami. Mali aktorzy pokazali swój teatrzyk także koleżankom i kolegom ze szkoły oraz przedszkolakom z miejscowego przedszkola. Uczniom klasy I bardzo podobała się zabawa w teatr. Planują już, że po wakacjach przygotują następne przedstawienie.

B. Kołodziejczyk

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »