II Dożynki Powiatowe

Następnie dożynkowy korowód przemaszerował na błonia nad rzeką Orzyc. Na dobry początek obrzęd święta plonów przedstawiła grupa teatralna Raczki. Później taniec współczesny zaprezentowała grupa taneczna z Zespołu Szkół w Krasnosielcu. Duże zainteresowanie wzbudził występ zespołu folklorystycznego Karniewiacy. Miłych wrażeń dostarczyła publiczności kapela Country Rajd. Zespół Dwa Plus Jeden, jako gwiazda dożynkowego wieczoru, zaprezentował niezapomniane przeboje, których słuchanie przynosi wiele radości zarówno starszemu, jak i młodszemu pokoleniu. Duże emocje wywołał pokaz tańca z ogniem, który wykonała grupa Mantra. Wszyscy uczestnicy bawili się do godziny 24.00 przy rytmach granych przez zespół Mamzel. Dożynkowe święto było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń za zasługi dla rolnictwa. W kategorii tej wyróżniono 20 osób z powiatu makowskiego, w tym Panów Zbigniewa Antosiaka i Gabriela Zduniaka zamieszkujących w naszej gminie. Wyróżnienia za wydajność mleczną otrzymali: Dariusz Budny, Józefa Kołakowska, Barbara Koterwas, Tadeusz Budny, Tadeusz Bobiński, Stanisław Szczepański, Wojciech Napiórkowski, Benedykt Czarkowski, Stanisław Pogorzelski i Ireneusz Franczak. Medalami za zasługi dla obronności kraju odznaczono: Kołakowska Lucynaz Szelkowa, Borucka Irena z Mamina, gmina Sypniewo, Rawa Kazimierz z Biedrzyc, gmina Sypniewo, Rawa, Stanisława ze Starej Wsi, gmina Sypniewo

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »