Uroczysta Wigilia dla seniorów

Zaproszono na tę uroczystość około 70 seniorów z terenu naszej gminy. Cześć osób, tradycją lat ubiegłych znalazła się wśród zaproszonych gości, lecz znalazły się także osoby nowe. Bardzo nas cieszy, że źle pojmowany „wstyd” by skorzystać z naszego zaproszenia odchodzi do lamusa. Charakter pracy Ośrodka zmienia się i nie należy kojarzyć go jedynie z „opieką” jako taką. Ośrodek Pomocy Społecznej stawia sobie za zadanie integrowanie środowiska lokalnego. Uroczystość wigilijna w naszej gminie ma już swoją tradycję i cieszy fakt, że bardzo pozytywnie jest odbierana przez lokalne społeczeństwo. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się o godz. 1300. Wszystkich gości bardzo ciepło przywitał Sekretarz gminy – Paweł Ruszczyński, składając wszystkim gościom najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia w imieniu własnym oraz Wójta. Równie ciepło przemawiał Przewodniczący Rady Gminy – Tomasz Olszewik, który zaprosił zebranych do wspólnego podzielenia się opłatkiem. Jak przystało na wieczerzę wigilijną, nie zabrakło barszczyku z uszkami, kapusty wigilijnej i smażonej ryby. Były śledzie i sałatki oraz pyszny makowiec, rogaliki i pierniki. Wyraźnie czuło się rodzinną atmosferę. Wspólne rozmowy i śpiewanie kolęd nadały uroczysty charakter naszemu spotkaniu.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »