Gminny Przegląd Zespołów Zapustnych

Zapusty to kulminacyjny punk karnawału, łączący w sobie świetną zabawę z kultywowaniem tradycji. Dla podtrzymania tych barwnych obyczajów, 13 lutego w Rakach już po raz kolejny zorganizowano Gminny Przegląd Zespołów Zapustnych. Jak co roku, wszyscy przebierańcy zgromadzili się na podwórku Pani Marii Słoniawskiej. Z tego właśnie miejsca rozpoczął swój wymarsz wesoły korowód, w którym nie zabrakło diabła (w tę postać często wciela się ksiądz Szczepan Borkowski i tym razem też tak było), anioła, śmierci, kozy, bociana i wielu innych charakterystycznych dla tej imprezy postaci. Po przybyciu do budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Rakach zespoły zaprezentowały przygotowany przez siebie program. Oj, było się z czego pośmiać. Scenki odgrywane przez zapustników rozbawiły publiczność do łez, a przy tym można było skosztować tradycyjnych pączków, oponek i chruścików. W Przeglądzie udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Krasnosielcu, szkół podstawowych z Raków i Amelina oraz dwie Grupy Obrzędowe: Amelin i Rakowianie. Wśród publiczności dało się zauważyć roześmiane twarze władz naszej gminy: wójta, sekretarza oraz przewodniczącego rady. Swoją obecnością zaszczycił nasze skromne progi wicestarosta Janusz Gójski. Tegoroczny Gminny Przegląd Zespołów Zapustnych zorganizowali: Wójt Gminy Krasnosielc, Gminny Ośrodek Kultury oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Rakach przy współpracy z Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich i jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakach.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »