Złoża bursztynu w naszej gminie

W Polsce często spotykany jest w okolicachZatoki Gdańskiej,Mierzei Wiślanej, u nasadyMierzei Helskiej. Prawda jest taka, że bursztyn występuje w wielu regionach naszego kraju. I właśnie do Wólki Rakowskiej z Gdańska przybyła trzyosobowa ekipa w osobach: Pani Bożeny Anders oraz Panów Jerzego Koguta i Szczepana Rawy w celu poszukiwania złóż bursztynu. Panowie trudnią się tym już od 35 lat, Pani Bożena, jak sama twierdzi, jest nowicjuszką i dołączyła do nich 8 lat temu. Największym trofeum, jakie udało się zdobyć poszukiwaczom był bursztyn o wadze ok. 1 kg w okolicach Żarnowca. Na terenie naszej gminy udało się znaleźć kilka kamieni. Poszukiwacze chwilowo nas opuścili, ale niebawem wrócą i będą kontynuować swoje prace. Aż trudno uwierzyć, że traktują swoją działalność jako pasję, bo poszukiwania wiążą się z ciężką, mozolną pracą i wykazaniem nadzwyczajnej cierpliwości.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »