Ekipa filmowa w Krasnosielcu

Miejscowość przeniosła się w czasie do roku 1945, kiedy to oddział Pogody (starszego brata tytułowego bohatera) uderzył na PUBP w Krasnosielcu i odbił 45 więźniów zatrzymanych przez ubecję. Na pobliskich polach i w samej wiosce słychać było strzały, a ulicami przechadzali się uzbrojeni funkcjonariusze MO i żołnierze NSZ. Niecodzienne emocje mieszkańców budziły twarze, znane zapewne zdecydowanej większości tylko z telewizji. Wśród aktorów można było spotkać min. Marcina Kwaśnego, Piotra Domalewskiego, Roberta Moskwę i Tomasza Dedka. Przebywanie na planie filmowym wiąże się z niezwykłymi przeżyciami, niepowtarzalnym klimatem, ale również z długim oczekiwaniem. Szczególnie dla statystów, którzy musieli wykazać się ogromną cierpliwością, aby wreszcie dostać szansę na swoje pięć minut. W statystowaniu brali udział mieszkańcy naszej gminy, w przeważającej części młodzież. Jak sami twierdzili, dla nich to niezapomniana przygoda, a nie możliwość zarobku. Najważniejsza była okazja do poznania telewizji „od kuchni” i dobra zabawa.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »