Dożynki Powiatowe 2010

Ceremonię rozpoczęto uroczystą Mszą św., podczas której ks. bp. Tadeusz Bronakowski podkreślił istotę pracy rolników oraz poświęcił chleb i dożynkowe wieńce. Spośród nich komisja konkursowa pod przewodnictwem ministra Sawickiego wyłoniła te najpiękniejsze. Wieniec naszej gminy, wykonany przez mieszkanki wsi Grabowo, zdobył II miejsce. Dożynkową imprezę otworzył występ Zespołu Pieśni i Tańca z Grabowa. Następnie starostowie dożynek przekazali bochen chleba Staroście Powiatu Makowskiego – Zbigniewowi Deptule, który powitał wszystkich i podziękował rolnikom za ich ciężką pracę. Po przemówieniu, jak nakazuje tradycja, dzielono się chlebem. Przy okazji Święta Plonów uhonorowano orderami 24 zasłużonych dla rolnictwa i społeczności wiejskiej. Wśród odznaczonych rolników znaleźli się mieszkańcy naszej gminy – Barbara Zielińska oraz Bączkowski Bogdan. Imprezę uświetniały występy zaproszonych zespołów. Co więcej, można było rozkoszować się smakiem swojskich wyrobów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. KGW Raki i Grabowo również miały swoje stoisko, a chętnych do skosztowania ich potraw nie brakowało. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy sprzętu rolniczego i stoiska promocyjne różnych firm. Dało się zauważyć, że wszyscy uczestnicy zostali wprowadzeni w niebywały klimat Święta Plonów, a dobrej zabawy nie brakowało nikomu.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »