Małgorzata Piekarska i Wojciech Widłak gośćmi Gminy Krasnosielc

To wszystko było na poważnie. Ale też było i na wesoło. Nasz gość opowiadał młodzieży o różnych ciekawych i śmiesznych sytuacjach, które występowały podczas nagrywania przez niego reportaży telewizyjnych. Później młodzież przystąpiła do pracy. Zadaniem, które miała wykonać, było przygotowanie własnych reportaży. Najwięcej zabawy było jednak podczas przeprowadzanych wywiadów. Warsztaty odbyły się w budynku GOK w Krasnosielcu w dniu 07.09.2010 roku. 3 dni później, dnia 10.09.2010 roku zorganizowane zostały dwa spotkania z autorem i pisarzem dla dzieci, twórcą Pana Kuleczki P. Wojciechem Widłakiem. Jedno ze spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej w Amelinie, drugie zaś w Szkole Podstawowej w Krasnosielcu. W Amelinie w spotkaniu brali udział wszyscy uczniowie szkoły, w Krasnosielcu zaś uczniowie klas I-III popołudniowej zmiany ( ogółem około 100 osób). Pan Widłak opowiadał dzieciom o długiej drodze, jaką musi przebyć książka zaczynając od jej napisania przez autora aż do czytelnika. Czytał też fragmenty swoich utworów. Dzieci chętnie zadawały pytania, na które autor udzielał ciekawych i wyczerpujących odpowiedzi. Na koniec P. Widłak udzielał autografów, którymi ozdabiał książki zakupione
wcześniej przez dzieci.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »