Dzień seniora

Impreza rozpoczęła się o godz. 13.00 w sali gimnastycznej szkoły. Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, byli: Wójt Gminy Krasnosielc – Paweł Ruszczyński, przewodnicząca Rady Gminy – Ewa Grabowska, Dyrektor ZS w Krasnosielcu – Andrzej Maluchnik, emerytowani nauczyciele i liczne grono seniorów. Na początku grupa taneczna zaprezentowała walca wiedeńskiego, a następnie (ku miłemu zaskoczeniu uczestników) gimnazjaliści poprosili do tańca gości. Wspólnie zatańczonym walcem dowiedliśmy łączność między pokoleniami.
Później można było zobaczyć inscenizację legendy pt. „Jak Boruta zakochał się w córce karczmarza”. Barwnie i wesoło opowiedziana historia była wcześniej prezentowana na Wojewódzkim Przeglądzie Legend Mazowsza w Goworowie, gdzie spotkała się z uznaniem jury.
Kolejnym punktem programu był układ taneczno-akrobatyczny w wykonaniu grupy z GOK-u. Niewątpliwie spodobał się on publiczności, bo nagrodziła dziewczęta gromkimi brawami. Potem swoje umiejętności wokalno-instrumentalne prezentowali absolwenci gimnazjum. Usłyszeliśmy Rafała Wróblewskiego, który wykonał utwór „Nie liczę godzin i lat” oraz „Tylko tyle wiem” , Tomasza Szewczaka w piosence „Przeżyj to sam” , Mateusza Szczepańskiego, który zaśpiewał przebój „Pokolenie”. Chłopcom towarzyszył chór szkolny. Na organach grali Rafał Wilkowski, Klaudia Łada, a na flecie Weronika Tabaka. Następnie przenieśliśmy się do Grecji, gdyż dziewczęta z kl. IV-VI SP w Krasnosielcu zatańczyły „Zorbę”. Rytmiczne dźwięki tańca greckiego wprawiły w doskonały nastrój wszystkich gości.
Potem seniorzy wysłuchali recytacji Jakuba Mikulaka, który świetnie zinterpretował wiersz „Imieniny u Mani”. Była to doskonała lekcja(humoru) szczególnie dla panów. Kolejne piosenki, jakich wysłuchali seniorzy to m.in. „Malinowy król” w wykonaniu Ewy Kęszczyk i Klaudii Lewczuk, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” i „Miłość jak wino” , które zaśpiewała Karolina Wilkowska, a także „Cza-cza dla babci i dziadka” zaśpiewana przez siostry Grabowskie. Imprezę urozmaicił też pokaz tańca Damiana Bartosiewicza, uczestnika konkursu „You can dance”. Duży aplauz wywołał też występ Ewy Kęszczyk przy akompaniamencie Jakuba Mikulaka (gra na gitarze).
Wszyscy zaproszeni gości otrzymali specjalne numery Gazetki Szkolnej „Prymus”, zredagowanej z okazji Dnia Seniora. Mogą w niej przeczytać o aktualnych wydarzeniach z życia gimnazjalistów, sondaż, wywiad, humor, przepisy kulinarne i propozycje ćwiczeń gimnastycznych, a także cenne myśli na temat wieku dojrzałego. .
Na zakończenie uroczystości dziewczęta z kl. II a wystąpiły w pokazie tańca indyjskiego, który wzbudził duże zainteresowanie publiczności. W czasie występów uczniów na scenie, goście mogli skosztować przygotowanych ciast, porozmawiać przy kawie i herbacie oraz oczywiście podziwiać umiejętności swoich wnucząt.
Uśmiechnięte twarze seniorów i zaproszonych gości, a czasem nawet łza wzruszenia to najlepszy dowód uznania dla naszej imprezy, którą uważamy za udaną i wartą kontynuowania.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »