Gminny Przegląd Zespołów Zapustnych

Następnie gości rozbawił aż do łez swym programem Kabaret „Pienickie mamroty”. W tym roku swoje programy zaprezentowało 7 zespołów: Zapustnicy z PSP Amelin z programem „Zapusty u babci Honorki”, PSP w Drążdżewie z programem „Zapusty, zapusty”, Kabaret „Horrorek” z PSP w Krasnosielcu z programem „Zapustne bajanie”, zespół teatralny „Raczki” z programem „Idą zapustnicy”, Publiczne Gimnazjum w Krasnosielcu, Parafialne Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne „Bądźmy razem” z Amelina z programem „Zapusty internetowe”, zespół dorosłych „Rakowianie” z Raków z programem. „Z życia wzięte”. Artyści zaprezentowali szeroki wachlarz pomysłów oraz ciekawe stroje. Wykonawcom nie szczędzona braw oraz słów uznania. Wszystko odbywało się w bardzo przyjemnej i radosnej atmosferze. Przy okazji można było skosztować przepysznych pączków, faworków i oponek. Dla uczestników imprezy w budynku szkoły czekały również ciepłe dania sporządzone przez Koło Gospodyń Wiejskich z Raków. Można było podziwiać w szkole wystawę prac plastycznych nadsyłanych do GOK w ramach konkursu „Hej Zapusty, Zapusty”. Na koniec imprezy na artystów czekały cenne nagrody i dyplomy, które wręczyli: Wójt Gminy Paweł Ruszczyński, Dyrektor GOK Beata Heromińska i Dyrektor PSP w Rakach Teresa Kaszuba.
Piękny wystrój sali był zasługą mieszkańców wsi Raki, którzy współpracowali z Gminnym Ośrodkiem Kultury przy organizacji Przeglądu.
Publiczność ze słodkimi od smakołyków uśmiechami, w dobrym humorze oraz z padającymi słowami ze sceny: „Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnych zapustach” opuszczali remizę.
Głównymi organizatorami imprezy byli: Wójt gminy i Gminny Ośrodek Kultury.
Następnego dnia Zespół „Rakowianie” z Raków i Parafialne Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne „Bądźmy razem” z Amelina reprezentowali naszą gminę na przeglądzie „Mazowieckie Zapusty 2011” w Młocku. W nagrodę za udział w przeglądzie zespoły otrzymały po 1 000 zł.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »