Rodzina – najcieplejsze miejsce pod słońcem!

Organizatorem kampanii jest Krakowska Akademia Profilaktyki, która przygotowała ciekawe, kolorowe materiały wskazujące jak wielką wartością jest rodzina a doświadczeni specjaliści podpowiadają jak realizować zadania. Kampania „Postaw na rodzinę” wykorzystuje jedną z najskuteczniejszych strategii profilaktycznych – Strategię Rozwijania Umiejętności Wychowawczych. Stawianie na rodzinę to najlepsza profilaktyka. Współczesne badania naukowe udowodniły, iż największą efektywność mają działania i programy, które przyczyniają się do wzmocnienia więzi w rodzinie. Inwestowanie w relacje rodzinne obniża ryzyko sięgania przez dzieci i młodzież po alkohol, narkotyki czy dopalacze. System rozwiązywania problemów alkoholowych w gminie jest systemem wspierania rodziny. Do realizacji zadań kampanii Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprosiła wszystkie placówki oświatowe, stowarzyszenia i instytucje organizujące imprezy środowiskowe integrujące profilaktykę z aktywnością sportową. W czasie imprez, spotkań i wywiadówek będą rozdawane materiały edukacyjne kampanii „Postaw na rodzinę”. Ulotki adresowane są do różnych grup wiekowych – do dzieci, rodziców, dziadków i nauczycieli np.: Czy jesteś wzorem dla swoich dzieci? Niezastąpieni dziadkowie Pięć prostych porad dla odpowiedzialnych rodziców Kogo zapytać o radę? Jeśli Twoje dziecko potrzebuje pomocy… Jak wspierać w uczniach szacunek dla wartości rodzinnych? W ramach kampanii planowane są konkursy literackie, plastyczne i fotograficzne, pikniki w sołectwach, Dzień Regionalny w Publicznym Samorządowym Przedszkolu, Turniej Tenisa Stołowego Drużyn Środowiskowych organizowany przez Gminny Uczniowski Klub Sportowy, Dni Krasnosielca i program „Seniorzy w akcji” realizowany przez GOK oraz wiele innych uroczystości organizowanych w szkołach. Realizacją zadań w szkołach kierować będą szkolni koordynatorzy: Katarzyna Grabowska i Iwona Ziemska – Zespół Szkół w Krasnosielcu Agata Wilkowska – PSP w Amelinie Anna Zega – PSP w Drążdżewie Paulina Zduniak – PSP w Rakach Koordynatorem kampanii w gminie jest Stanisława Gołaszewska – koordynator Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami towarzyszącymi akcji: www.postawnarodzine.pl/materialy-kampanii-2011Załącznik

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »