VII Przegląd Pieśni Wielkopostnych w Amelinie

Wystawa ta wzbogacona została o prace konkursowe dzieci i młodzieży ze szkół z naszej gminy. Pisząc o wspólnych działaniach w ramach przeglądu nie można zapomnieć o gospodyniach z terenu Gminy Krasnosielc, które przygotowały szereg potraw wielkanocnych do degustacji dla wszystkich uczestników przeglądu. Zachwytom nad potrawami nie było końca, jak również wskazówek, co do przyrządzania takich znakomitości. Mieszkańcy siedmiu wsi z terenu gminy przygotowali bardzo okazałe święconki wielkanocne, które prezentowane były podczas wystawy w szkole. Właściwa cześć przeglądu, tj. występy uczestników rozpoczęły się o godz. 1130 od grupy najmłodszej, czyli dzieci ze szkoły podstawowej- soliści i zespoły. W podobnym porządku występowali uczestnicy z gimnazjum, szkoły średnie i dorośli. Tegoroczny przegląd zgromadził prawie 400 uczestników. Przegląd ten był ucztą dla ducha, głębokim przeżyciem treści poprzedzających Święta Wielkanocne. Hasło tegorocznego przeglądu to „Krzyż uczy miłości bliźniego”, do którego nawiązał rozpoczynając przegląd gospodarz parafii- ks. Szczepan Borkowski, a wójt gminy- Paweł Ruszczyński, słowem wstępu życzył wszystkim uczestnikom i widzom głębokich przeżyć i refleksji podczas słuchania. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które wręczyły: pani dyrektor PSP w Amelinie- Bogusława Więcej, Przewodnicząca Rady Gminy Krasnosielc- Ewa Grabowska oraz Sekretarz Gminy- Grażyna Rogala. Poziom doboru oraz wykonania utworów z roku na rok jest coraz wyższy. Opiekunowie zespołów sięgają coraz to do ambitniejszego repertuaru, z czego się cieszymy i za co im bardzo dziękujemy. VII Przegląd Pieśni Wielkopostnych w Amelinie, zagościł na stałe w kalendarzu imprez organizowanych przez GOK i na pewno tak pozostanie, dlatego też już dziś zapraszamy na kolejny przegląd. Dyrektor GOK Beata Heromińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »