Wycieczka do Łomży

Byliśmy także w Centrum Katolickim, gdzie znajduje się Radio Nadzieja i salonik Hanki Bielickiej. Salonik, to miejsce, w którym zgromadzono kostiumy estradowe aktorki, kapelusze, obrazy, karykatury, rysunki i bibeloty, które zebrała podczas licznych podróży artystycznych po całym świecie. Wizyta w Radiu Nadzieja stanowiła okazję do zapoznania się z pracą redakcji od kulis i przyjrzeniu się procesowi emisji programów. Zwiedziliśmy także katedrę łomżyńską, późnogotycki zabytek Łomży. Spektakl o Alicji, który obejrzeliśmy w teatrze wprowadził nas w tajemniczy świat, gdzie obowiązywała logika sennych obrazów. Widzieliśmy odważną Alicję, która z determinacją próbowała rozpoznać reguły rządzące podziemnym światem. Spektakl zainspirował nas do analizy własnych marzeń sennych, do stawiania pytań, na które nie koniecznie umiemy odpowiedzieć, ale dzięki którym, choćby na chwilę, zatrzymujemy się i przyglądamy światu z naszych snów, próbując zrozumieć ukryte w nim znaczenie. Kolejną atrakcją była „edukacja teatralna”. Mogliśmy zobaczyć teatr od kulis. Zwiedziliśmy pracownie teatralne, zapoznaliśmy się z pracą aktora. Niektórzy z nas mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy występując na scenie w określonych rolach. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek wMc Donald’s. Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń i cennych wspomnień, za co gorąco dziękujemy Pani Krystynie Wierzbickiej – Rybackiej, dyrektor biblioteki Publicznej w Krasnosielcu oraz wszystkim organizatorom.
Uczniowie klasy II SP w Drążdżewie

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »