Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Amelinie.

„Uczmy się od dziś, jak mądry jest liść”. Tradycją naszej szkoły stały się już obchody Dnia Ziemi. Corocznie z tej okazji podejmujemy różnorodne działania mające na celu ochronę naszej planety. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi związane są z Międzynarodowym Rokiem Lasów, uchwalonym przez ONZ i odbywają się pod hasłem "Las całkiem blisko nas". Pod takim samym hasłem przebiegał Dzień Ziemi w naszej szkole. Miał on charakter akademii, w której to wierszem i piosenką wyraziliśmy swoją troskę o Ziemię, niepokój o dalsze Jej losy. Zachęcaliśmy wszystkich do dbania o naszą planetę nie tylko z okazji Jej święta, ale codziennie. Tematem wiodącym były jednak lasy i problematyka z nimi związana. Obchodom Dnia Ziemi w naszej szkole towarzyszyła akcja sadzenia drzew. Sadzonki lipy i dębów otrzymaliśmy z Nadleśnictwa w Parciakach. Każdy z nas posadził „swoje” drzewo. Zdajemy sobie sprawę, że jest to przysłowiowa "kropla w morzu potrzeb", ale od czegoś trzeba zacząć.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »