Wielkanocne Inspiracje

W Zespole Szkół w Krasnosielcu odbyła się wystawa prac plastycznych pod tym hasłem Wielkanocne Inspiracje. Uczniowie wykonali wiele bardzo ciekawych prac, m.in. barwne i wzorzyste pisanki, kartki wykonane techniką collage’u, czy też kolorowe kurczaczki, będące symbolem świąt. Prace wykonane na konkurs oceniane były przez jury w skład, którego weszli: Małgorzata Czarnecka- nauczycielka plastyki, nauczycielka religii Bożena Zaleska oraz bibliotekarze: Marzenna Sierak i Andrzej Sierak. Nagrody oraz wyróżnienia za wykonane prace, otrzymali: Uczniowie z klasy II a: Kuciej Jola, Perzanowski Adam, Ślaski Rafał, Jurczewski Rafał; Miśnikiewicz Mateusz, Szczepanek Weronika, Napierkowski Jakub; Uczniowie z klasy III a: Olkowska Basia; Uczniowie z klasy I b: Sierak Liliana, Jagieło Dominik, Siemiątkowski Juliusz; Uczniowie z klasy III b: Grzymek Patrycja, Jaworska Julia. Wystawie towarzyszyły zajęcia poświęcone tematyce wielkanocnej. Przy wykorzystaniu komputerów z ICIM uczestnicy oglądali jak wygląda Niedziela Palmowa w Łysych i innych regionach kraju. Oglądali także Drogę Krzyżową w Jerozolimie oraz poznawali pieśni wielkopostne. Cześć zajęć poprowadziła nauczycielka religii Bożena Zaleska. „Dobrze, że pojawiają się takie pomysły. Przybliżają one tradycje wielkanocne, można także miło spędzić czas, bo wykonując pracę na wystawę, zrobiłam też kilka pisanek, które włożę do koszyczka ze święconką. To będzie świetna dekoracja”. – mówi uczennica SP, jedna z nagrodzonych w konkursie plastycznym
Andrzej Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »