Konkurs: „Jan Paweł II – życie i pontyfikat”

Kolejnym wydarzeniem był szkolny konkurs wiedzy: „Jan Paweł II – życie i pontyfikat” przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej kategoria I – III i IV – VI oraz gimnazjum. Na stronie internetowej Publicznego Gimnazjum zamieszczone zostały zestawy pytań pozwalające przygotować się do konkursowych zmagań. 24 maja 2011roku odbyły się eliminacje szkolne. Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej otrzymali test złożony z 33 pytań. Maksymalną liczbę punktów otrzymali: – Piotr Oleksy z kl. I a – Rafał Drążek i Wiktor Stancel z kl. II a – Barbara Kaczorek, Barbara Olkowska i Julia Oleksy z kl. III a – Julia Sobocińska, Julia Jaworska i Ewa Zduńczyk z kl. II b – Liliana Sierak z kl. I b Z kolei uczniowie starszych klas podstawówki i gimnazjum otrzymali testy zawierające 74 pytania. Należało wymienić kilka tytułów papieskich encyklik, podać ulubione miejsca Papieża i szczegóły z jego życiorysu. Wyniki klasy I – IV Szkoła Podstawowa: – Załęska Wiktoria kl. IV b (95 punktów – maksymalna ilość) Wyniki gimnazjum: – Elżbieta Tupacz kl. Ia – Marta Pajewska, Weronika Gołota i Magdalena Gołota kl. III a – Anita Kuciej kl. III c Wszystkie uczennice otrzymały maksymalną ilość punktów – 95 punktów. Pytania opracowali i konkurs przeprowadzili: Bożena Zaleska – nauczyciel religii, Andrzej Sierak – nauczyciel – bibliotekarz w Szkole Podstawowej, Marzenna Sierak – nauczyciel – bibliotekarz w Gimnazjum.

Marzenna Sierak Andrzej Sierak Bożena Zaleska

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »