Mieszkańcy Pienic w hołdzie Janowi Pawłowi II

W dniu 29 maja w miejscowości Pienice miało miejsce niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło licznie mieszkańców Pienic i okolicznych wiosek oraz przedstawicieli władz gminy: Sekretarz – Grażynę Rogala, Przewodniczącą Rady Gminy – Ewę Grabowską i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Tomasza Olszewika. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez proboszcza parafii Krasnosielc przed kapliczką w centrum wsi, na której widnieje napis: „Maryjo Pobłogosław Nam – Pienice 1957 r.” Uroczystości splendoru dodała orkiestra OSP z Pienic. Po oficjalnej części sołtys wsi – Józefa Kołakowska zaprosiła wszystkich do remizy OSP w Pienicach na montaż słowno – muzyczny poświęcony całokształtowi życia i twórczości Jana Pawła II. Zaprezentowane zostały pieśni, wiersze i fragmenty nauk Papieża. W trakcie spotkania zapewniony był słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Pienic. Nie zabrakło także przepysznych kremówek papieskich. Ten dzień z pewnością na długo zapadnie wszystkim w pamięci.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »