Amelin w Krainie Westernu

Przy współpracy i wsparciu finansowym pani dyrektor Bogusławy Więcek, Rady Rodziców, ks. Szczepana Borkowskiego, proboszcza miejscowej parafii oraz pani Ani Wosiak, organizatorce wycieczki uczniowie mieli zapewnione mnóstwo interesujących atrakcji. Po przybyciu na parking do Sarnowej Góry wszyscy zostaliśmy przewiezieni na teren miasteczka westernowymi ciuchciami, a następnie dzieci i opiekunowie zwiedzali mini zoo i przejechali się powozem zaprzęgniętym w pięknego rumaka. Później wszyscy udaliśmy się do miejsca przypominającego do złudzenia niewielką wioskę indiańską. Zaproszeni do wnętrza namiotu tipi z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści przewodnika o zwyczajach i tradycjach Indian oraz oglądaliśmy eksponaty związane z ich kulturą i historią. Dzieciom pomalowano twarze, a następnie zachęcano do rywalizacji na indiańskim torze przeszkód. Po męczącym wyścigu i przemarszu przez westernowe miasto wszyscy mieli okazję uzupełnić pokłady energii jedząc grilowane kiełbaski i popijając chłodne napoje. Po pikniku uczniowie korzystali z pozostałych atrakcji: dmuchanej zjeżdżalni, karuzeli, trampoliny i placu zabaw. W dalszej kolejności próbowali swych sił strzelając z łuku do tarczy, wiatrówki oraz kręcąc kołem fortuny. Dla poszukiwaczy złota i srebra organizatorzy zapewnili ciekawą atrakcję w postaci kopalni, gdzie dzieci wypłukując piasek znajdowali swoje skarby, a dla sportowców-amatorów niezapomniany był udział w meczu piłki nożnej w specyficznym stylu – „piłkarzyki na uwięzi”. W ramach czasu wolnego można było zakupić pamiątki w lokalnym sklepiku, spróbować jazdy na byku, poskakać na trampolinie eurobunge, ścigać się na torze samochodzików oraz spróbować jazdy konnej na prawdziwym kucyku lub rumaku. Ogrom atrakcji oraz sprzyjająca słoneczna pogoda spowodowały, że po całym dniu emocji i nowych doświadczeń wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi dotarli z powrotem do domu. Dzień dziecka w roku 2011 wszyscy będziemy mile wspominać, zaś Krainę Westernu w Sarnowej Górze, polecać i rekomendować wśród współpracowników, znajomych i członków rodzin.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »