Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Drążdżewie

Pani Agata przeczytała dzieciom z młodszego i starszego oddziału przedszkolnego dwa opowiadania o przygodach Martynki autorstwa Gilberta Delahaye tłumaczone przez Wandę Chotomską. Opowiadanie ,,Martynka na biwaku” to zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki, która wraz z bratem i z rodzicami pojechała na biwak. Spała w namiocie, łowiła ryby i poznawała inne koleżanki. „Martynka. Księżniczka i rycerz” to pogodna opowieść o przedstawieniu, które reżyseruje wujek Filip. Martynka zagrała w nim księżniczkę. Mama uszyła dla niej wspaniały kostium, a dziewczynka przeżyła wspaniałą, aktorską przygodę.Tegoroczny jubileuszowy tydzień czytania odbywa się pod hasłem: „Czytanie łączy Europę”. Czytanie zbliża, rozszerza horyzonty myślowe dzieci, wzbogaca zasób słów. Zachęcam rodziców do systematycznego czytania swoim pociechom.
Michał Walasek Bibliotekarz PSP w Drążdżewie

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »