Wycieczka edukacyjna do Trójmiasta

Żal było wracać do pensjonatu, ale następnego dnia czekały na nas nowe niespodzianki. Pobyt w Gdyni, rejs statkiem, zwiedzanie ,,Daru Pomorza” to nie jedyne atrakcje. W akwarium gdyńskim oglądaliśmy ciekawe okazy zwierząt wodnych z całego świata. Po południu zaś czekał nas spacer po pięknym sopockim molo i pobyt w Aquaparku. Wieczorem najbardziej wytrwali udali się kolejny raz na spacer nad morze. Trzeci i zarazem ostatni dzień naszej wycieczki to zwiedzanie Gdańska, ale zanim to nastąpiło pojechaliśmy na półwysep, gdzie znajduje się pomnik obrońców Westerplatte. Stojąc nad grobami poległych żołnierzy oddaliśmy im hołd. W ten sposób uczciliśmy ich pamięć. Napis, który widnieje w pobliżu pomnika ”Nigdy więcej wojny” najbardziej oddaje nasze uczucia, które towarzyszyły nam w czasie słuchania opowieści przewodnika, o tym co działo się na Westerplatte – 1 września 1939r. W Gdańsku oglądaliśmy zabytkowe kamieniczki, słynnego Neptuna, panienkę z okienka oraz Żurawia nad Motławą. W drodze powrotnej do domu był oczywiście McDonald’s. Podróż do domu uprzyjemniały nam filmy i nim się spostrzegliśmy byliśmy już w Rakach, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Ta wspaniała wycieczka była możliwa dzięki wielkoduszności osób, które dofinansowały nasz wyjazd. Dziękujemy serdecznie za ofiarność Panu Wójtowi i wszystkim uczestnikom Aukcji Pisanek.
Tekst: Redakcja szkolna Fot. K. Czarnecki

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »