Rondo w Drążdżewie nosi już oficjalnie nazwę im. Ks. St. Morki.

Następnie przedstawiciele rodziny patrona i władz dokonali odsłonięcia tablic, które zostały poświęcone przez miejscowego proboszcza. Dalsza część uroczystości odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej, gdzie po małym poczęstunku wysłuchano montażu słowno – muzycznego wykonanego przez uczniów pod kierunkiem Hanny Kęszczyk, Anieli Szewczak i Artura Kozłowskiego. Montaż ten był wzbogacony wspomnieniami siostrzenicy księdza Stefana Morki oraz innych ludzi, którzy osobiście go znali. Ks. Stefan Morko został zapamiętany przez swoich parafian jako wspaniały człowiek i przykładny kapłan, który swoim życiem niejednokrotnie udowadniał czym jest sumienność i pracowitość. Wobec tego ks. Stefan Morko zasłużył w pełni na to, aby rondo w miejscowości Drążdżewo nosiło jego imię.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »