Konkurs „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”

Komisja w składzie: Krystyna Artemiuk, Halina Łapińska i Beata Bębenkowska miała trudny orzech do zgryzienia ze względu na bardzo wysoki poziom konkursu.
Ostatecznie "Mistrzami Pięknego Czytania" w kategorii szkół podstawowych zostali: Maria Glinka z Raków i Mateusz Glinka z Krasnosielca. Przyznano też 3 wyróżnienia. Otrzymali je: Kamila Grabowska, Maria Rostkowska i Łukasz Kaszuba. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył Jakub Mikulak. Przedstawił on legendę o Wojciechu, który umazany sadzą, straszył i dokuczał mieszkańcom wsi, udając czarta. Aby wyglądało to bardzo realnie, wystąpił w stroju diabła. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali : Ewa Kęszczyk i Bartosz Gołota. Uzupełnieniem konkursu była prezentacja multimedialna przygotowana przez Andrzeja Sieraka ukazująca piękno okolic Krasnosielca. Na zakończenia młodzież gimnazjalna pod kierunkiem Małgorzaty Turowskiej przedstawiła część artystyczną tematycznie związaną z konkursem. Była to inscenizacja legendy pt. "Jak Boruta zakochał się w karczmarzowej córce". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy
ufundowane przez bibliotekę w ramach projektu "Aktywna Biblioteka". Na koniec nagroda niespodzianka. GOK w Krasnosielcu od połowy czerwca zaprasza wszystkich uczestników konkursu na nagranie poszczególnych prezentacji na ścieżkę dżwiękową, która będzie odtwarzana na stronie internetowej TPZK.
Miłym zakończeniem będzie też wyjazd uczestników do Warszawy, na warsztaty w radiowej Trójce.
Krystyna Wierzbicka-Rybacka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »