Półkolonie z cyrkiem

16 lipca 2011r, w sobotę, odbył się trzygodzinny festyn na zakończenie półkolonii w GOK pod hasłem „Cyrkowa balanga”. Mimo, że impreza rozpoczynała się o godzinie 14:00 to już o 13:00 była spora gromadka dzieci na placyku za GOK- czekały grzecznie w kolejce, bo każde dziecko tego dnia chciało mieć wymalowaną buzie. Były motyle i tygrysy, spidermani, czachy, koty, kolorowe wzorki, a nawet mała Japonka. W czasie gdy powstawały tatuaże Jola Żerańska śpiewała piosenek dla najmłodszych. Dzieci bawiły się wspólnie ze swoimi opiekunami cyrkowymi i pracownikami GOK. Były konkurencje rekreacyjno-sportowe, zabawy integracyjne, gry zawody z nagrodami, wspólne tańce i śpiewy. Punktem kulminacyjnym jednak był wspólny pokaz cyrkowy dzieci i trenerów. W rolę konferansjerki wcieliła się jedna z uczestniczek półkolonii, przebrana za klowna. Był pokaz żonglerki, balansu tańca z kijami, chodzenia na szczudłach. wystąpiły klockomanki, które pasjonowały się budowlami z klocków. Był pokaz na żywo sztuki orgiami. Na oczach wszystkich widzów powstał ogromny żuraw, który ruszał głową i ogonem. Zwieńczeniem występu był popis trenerów cyrkowych. Taniec z kijem i poikami, jazda na monocyklach, żonglerka piłeczkami i maczugami, pojedynczo lub w passingu (czyli we dwoje) sztuka balansu na nosie i brodzie. Sala co chwila rozbrzmiewała od gromkich braw. Na koniec występu był głęboki ukłon i pamiątkowe zdjęcia. Po występie był poczęstunek dla dzieci i dalsza część imprezy na świeżym powietrzu.
Wszystkim uczestnikom półkolonii gratulujemy
wytrwałości i tak wspaniałych rezultatów.
Zajęcia cyrkowe wyrabiają właściwą postawę ciała, poprawiają refleks, wspomagają rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Przy okazji pobudzają kreatywność i synchronizują prace obu półkul mózgowych, co ma odbicie w rozwoju intelektualnym dziecka i osiąganych przez nie wynikach w nauce. Ćwiczenia typu balansowanie różnymi przedmiotami na ciele, nosie, brodzie czy żonglerka, doskonale wpływają na ogólny rozwój fizyczny dzieci, a przy okazji kształtują ich charakter – uczą wytrwałości, konsekwencji i radzenia sobie z porażkami, a zdobyte umiejętności podnoszą poczucie wartości i dają ogromną satysfakcję – mówią o tym badania naukowe. Nade wszystko dają WIELE RADOŚCI.
Dyrektor GOK
Beata Heromińska

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »