Dni Krasnosielca

Sobota, to także I Gminny Zlot Motocyklowy, który cieszył się także dużym zainteresowaniem. O godz. 1700 na parkingu za GOK ustawiony był szpaler z motocykli, było ich ok. 40. Zainteresowani mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość sfotografować się na motocyklu; porozmawiać o swojej pasji, a także skorzystać z przejażdżki na motocyklu; oczywiście jako pasażer. Zainteresowanie było duże zarówno samych motocyklistów jak i widzów. Kończąc spotkanie motocykliści wraz z dwoma policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i Panem Wójtem na czele wykonali rundę honorową po Gminie Krasnosielc.
14 sierpnia – drugi dzień uroczystych obchodów ,,Dni Krasnosielca’’ tj. festyn na targowicy w Nowym Krasnosielcu rozpoczęli główni organizatorzy: Wójt Gminy i Dyrektor GOK. Po powitaniu gości i podziękowaniu sponsorom na scenie pojawiły się dzieci i młodzież z Grupy tanecznej działającej przy GOK. Wykonały one m.in. walca wiedeńskiego, salsę, country, taniec indyjski itp. czym zachwyciły publiczność. Scena gościła także dzieci z PSP w Drążdżewie, które przygotowały pokaz akrobacji gimnastycznych. Opiekunem zespołu był Pan Artur Kozłowski. Debiutancki występ na scenie miał Dawid Jastrzębski, który dał pokaz jazdy na motocyklu. Prezentowała się także Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Pienic. Atrakcje były na scenie, ale także przy scenie. W dwóch wejściach przed sceną prezentowali się „Piraci z Karaibów”, którzy angażowali do zabawu krasnosielcką publiczność. Najbardziej chętni do zabawy byli najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Dorośli zaś obserwując najmłodszych ośmielali się i dlatego podczas przedstawienia „Bajeczna lokomotywa” i oni pojawiali się na scenie. Festyn w Krasnosielcu, a dokładniej scena na targowicy była zapełniona nie tylko zaproszonymi artystami, ale także mieszkańcami naszej gminy. Na niej dokonano uroczystego wręczenia w następujących konkursach:
Najpiękniejszy ogród 2011 gminy Krasnosielc” I – Agnieszka Stolarczyk II – Roma Sudy III – Kazimierz Mamiński Nagrody to bony na 200, 150, 100zł do sklepu ogrodniczego, oraz kompozycje kwiatowe od przewodniczącej jury.
Turniej piłki nożnej o Puchar Księdza Dziekana i Wójta Gminy Krasnosielc” I – Drużyna GUKS Krasnosielc II – Drużyna z Przytuł III – Drużyna z Krasnosielca Nowego IV – Drużyna z Biernat Oprócz pucharu dla zwycięskiej drużyny wręczono nagrody dla najlepszych napastników – Tomasza Urbańskiego i bramkarza – Adama Milewskiego, które ufundował Pan Adam Kosecki.
I Gminne Spławikowe Zawody Wędkarskie” SENIORZY I – Marcin Ostrowski II – Grzegorz Trojanowski III – Radosław Maluchnik JUNIORZY I – Paweł Wysocki II – Patryk Ciuchta III – Rafał Drążek
„Konkursy naj…” w tym roku związane z „13-tką”, podobnie jak liczba kolejnych już Dni Krasnosielca towarzyszyła konkursom – Imię i nazwisko składające się z trzynastu liter, do którego zgłosiło się 27 osób, spośród których wylosowano 5 osób i nagrodzono je. – Trzynastozgłoskowiec Trzynastozgłoskowiec o Krasnosielcu, do tego konkursu zgłosiła się tylko jedna osoba, która została nagrodzona. – Numer dowodu rejestracyjnego samochodu kończący się liczbą 13 – nie było – Numer dowodu osobistego kończący się liczbą 13 – nie było Wręczono nagrodę dla Grupy tanecznej działającej przy GOK na ręce Pani Agnieszki Gałązka od firmy AUTO – HIT za dotychczasową pracę w postaci mini wieży SONY. – Losowano także nagrody spośród osób, które wypełniały ankiety w stoisku BGŻ.
Kolejno występy na scenie to zespoły ,,The Postman’’ z Polkowic. Zespół, który wykonuje utwory The Beatles, a ich nazwa wywodzi się z piosenki Please Mr. Postman. Zagrali ponad tysiąc koncertów w Polsce, Niemczech, Szwecji, Czechach. The Postman świetnie oddaje klimat lat 60-tych nie tylko poprzez repertuar, ale także swój wygląd: garnitury, buty, fryzury wiernie przedstawiające członków The Beatles. Mają za sobą niezwykle udane występy telewizyjne: TVN – Droga do gwiazd, ,,Ananasy z naszej klasy’’. TVP1 – kawa czy herbata, TVP2 – Pytanie na śniadanie, Ponad to wzięli udział w trasie ,,Lato z radiem’’.
Marco Bocchino z chórzystkami i tancerzami. Marco to wokalista, kompozytor, autor tekstów; Włoch, który jest w Polsce od 19 lat. Jest osobą rozpoznawalną, głównie dzięki programom telewizyjnym: Europa da się lubić (TVP2), Vi edycja programu Bar (TV4), Rozmowy w toku (TVN), Okno na Polskę (TVPinfo) Jaka to melodia? (TVP1), Kocham Cię Polsko!) (TVP2) O godz. 2130 było widowisko świetlne – puszczanie lampionów, a tuż potem kolejny występ na scenie. Zespół Toples – polska grupa disco polo. Liderem i wokalistą grupy był Marcin Siegeńczuk (do 2006r.) obecnie robiący karierę solową. Aktualnym wokalistą jest Błażej Lange. Zespół bawił publiczność do godz. 2230.
Ostatnim punktem w programie była zabawa taneczna do godz. 100 z miejscowym zespołem Ymax. Kończąc imprezę Wójt Gminy i Dyrektor GOK dziękowali wszystkim zebranym za obecność i zaprosili na kolejne ,,Dni Krasnosielca’’.
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie ,,Dni Krasnosielca’’ Szczególne podziękowania dla sponsorówW galerii pojawiły się zdjęcia ze zlotu motocyklowego. Zapraszamy W galerii pojawiły się zdjęcia z zawodów wędkarskich. Zapraszamy

Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »